Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

natierky 01 natierky 02 natierky 03 natierky 04

Program prevencie obezity formou ochutnávok nátierok v ŠJ pri ZŠ s MŠ Pod Vinbargom.

Každodenná príprava desiatej nie je vždy jednoduchá, pretože každému z nás záleží na zdravom vývoji našich detí. Ideálna desiata by mala obsahovať vyvážený pomer všetkých základných výživových prvkov, ako sú komplexné sacharidy, bielkoviny, telu prospešné zdravé tuky, vitamíny, minerálne látky a vlákniny. Nezabúdajme ani na pitný režim, ktorý by mal byť úplnou samozrejmosťou.

Školáci si všímajú, čo majú ostatní na desiatu. Vzájomne si desiaty obhľadajú a niekedy dokonca aj komentujú. Desiata by teda nemala byť len nutrične vyvážená, ale aj zaujímavá a pestrá, s čím si väčšina starostlivých mamičiek láme hlavu. Pre rodičov, ktorí majú deti v škole, je veľkou výhodou to, že na škole chutnú a zdravú desiatu pripravia pre žiakov kuchárky v školskej jedálni. Túto možnosť majú aj žiaci našej školy. V rámci propagácie tejto alternatívy na našej škole sme s kolektívom školskej jedálne  pripravili program prevencie obezity formou ochutnávok nátierok, ktoré pripravujeme nielen malým škôlkarom, ale aj všetkým žiakom, ktorí desiatujú v školskej jedálni. Rodičia našej školy spolu s našimi žiakmi ochutnali nátierku z treščej pečene, vajíčkovú, syrovú, mrkvovú, drožďovú a šunkovú. Pripravené dobroty neboli len pastvou pre oči, ale aj podľa reakcie rodičov boli veľmi chutné. Veríme, že vám naše nátierky chutili.

Vedúca ŠJ

Zverejnil: Eva Bogdanová, Mgr., 2018-02-19, 14:50, eva.bogdanova@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám