Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

Teší nás, že Vám môžeme prostredníctvom web stránky predstaviť Mesto Bardejov, poskytnúť nevyhnutné informácie o živote mesta a funkciách mestskej samosprávy.

Mesto Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísane do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Zobraziť celý článok »

Aktuality

V stredu 24. marca so začiatkom o 16. hod. sa uskutoční slávnostné otvorenie elektrárne na biomasu v Bardejove, ktorej výstavba prebiehala počas uplynulého roka. Bardejovská elektráreň, ktorá sa nachádza na okraji mesta v smere na Starú Ľubovňu, je jediným zariadením svojho druhu na Slovensku.

Použité zahraničné technológie, ktoré predstavujú technickú špičku v Európe, umožňujú zabezpečiť vysokoúčinnú kombinovanú výrobu elektrickej a tepelnej energie na báze obnoviteľných zdrojov, najmä drevnej štiepky.

 

Bližšie informácie o tomto podujatí, ktoré pripravila spoločnosť Bioenergy Bardejov a Mesto Bardejov, prinesieme v našich aktualitách po jej otvorení.


© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám